blok

Design koupelny Laufen

Il Bagno Alessi

Člověk utváří své prostředí. A naše prostředí utváří člověka. Ovlivňuje a inspiruje nás. Místnosti, v nichž se zdržujeme, řídí naše myšlenky a dodávají vzletu našim smyslům. Barvy, tvary, materiály, zvuky a vůně působí na naše podvědomí. Pradávný živel voda nás fascinuje a dotýká se nás přitom více než cokoli jiného: zasněný pohled na nekonečné moře. Magická přitažlivost, jakou působí kaluže po dešti na děti. nepopsatelný pocit, když vklouznete do teplé vody ve vaně – voda je pro nás pro všechny čímsi zvláštním. Koupelna firmy LAUFEN zajišťuje vodě místo, které jí náleží. Neomezuje totiž vodu pouze na její hygienickou funkci. Chápe vodu jako prostředek k uvolnění, jako polštářek zvoucí k odpočinku, jako pramen mladosti, jako živel hravý a životodárný zároveň. V živlu vodě se cítíme naprosto svobodní a přitom zároveň v bezpečí – stejně jako v koupelně od firmy LAUFEN.

Il bagno Allessi

Koupelna jako prostor přerodu. Z klidu noci do denní aktivity. Od každodenní hektičnosti do uvolnění. V koupelně se obnovuje tělo i duše, splývá sen i realita, smysly se rozpouštějí do jediného pocitu blaha. IL BAGNO ALESSI od architekta Stefana Giovannoniho spojuje zdánlivě nepřekonatelné protiklady do emocionálního celku. Ženské oblé tvary, výrazné mužské linie a dětská bezprostřednost splývají, aby vytvořili jedinečnou koupelnu. Koupelnu, která nás láká a svádí, která nás hladí a hýčká. Koupelnu, v níž můžete poznat zcela nového člověka. Sebe sama.
[tabs]
[tab title=“

My Life

„]
Potěšení z vlastní pohody. Dětská radost z vody jako živlu. Věčná touha po moři vody. V koupelně MYLIFE značky Laufen můžete toto všechno zažít. Velkoryse dimenzovaná a elegantně působící sanitární keramika. Vany jasných, symetrických tvarů. Koupelnový nábytek, skrývající mnoho prostoru, ale nevyžadující téměř žádný. MYLIFE vás zve na velké, dlouhé cesty. V myšlenkách do světa. Ve snech k moři. Ve fantazii do oblak. MYLIFE vás zve na cestu do vlastního nitra.

[/tab]
[tab title=“

PALLOMBA

„]
je evolucí rozvinutí čistých geometrických tvarů. Nechce být statická, ale chce zrcadlit dynamické spojení racionálního, poetického a přirozeného utváření forem. V tomto smyslu vytvořili architekti Ludovica a Roberto Palomba koupelnu, charakterizovanou harmonií protikladů. Živel voda splňuje v této koupelně nejen hygienickou, ale i transcendentní funkci. Jako prýštící pramen, či tajemné, tiché jezero. Jako prostředek inspirace, meditace, rozptýlení, uvolnění a tělesné i duševní očisty.
[/tab]
[tab title=“

LIVING

„]
Koupelna otevírá nový prostor. Ponechává místo pro reflexe. Vytváří projekční plochu pro vlastní osobnost. Minimalistické architektonické tvary přinášejí do našeho života klid a uvolněnost, zbavují náš každodenní život jeho hektičnosti. Koupelnový program LIVING BY LAUFEN pojímá koupelnu jako nedílnou součást časově aktuální koncepce bydlení. Osobní styl místo přemíry podnětů. Trvalé hodnoty místo módních výstřelků. Autentičnost místo manýrismu. LIVING BY LAUFEN splňuje touhu po osobní pohodě.
[/tab]
[tab title=“

VIENNA

„]
Že romantická koupelna nemusí být kýčovitá, dokládá program koupelen VIENNA. Vedle elegantních linií totiž vydechuje nebývalý šarm a velkorysost velkoměsta Vídně. VIENNA je koupelna, která jednak probouzí vzpomínku na někdejší slávu, na druhé straně v sobě však nese i víru ve velkou budoucnost. VIENNA, vzdálená módním proudům a krátkodobým trendům, probouzí radost z požitku v elegantní koupelně.
[/tab]
[tab title=“

FORM

„]
Existují dokonalé koupelny? Existuje dokonalý tvar? Program koupelen FORM BY LAUFEN je zdařilý pokus nalézt na tyto otázky tu pravou odpověï. Designéři Phoenix Designu, inspirovaní architektonickým stylem výmarského Bauhausu, sázejí na hodnotové a estetické představy klasické moderny. Čisté stylem, prvotřídní materiály a pečlivé zpracování přinášejí harmonii a do koupelny vnášejí klid. „Méně je více“, toto přihlášení k dobrému tvaru je znovu objeveno s materiálem keramika. Název sám je programem: FORM BY LAUFEN.
[/tab]
[tab title=“

LAUFEN PRO

„]
Jednoduché tradiční tvary pro nás mají zcela zvláštní kouzlo: například masivní dřevěná lavice, z kamene vytesaný žlab nebo hliněný džbán na vodu. Ukazují nám, že vysoká funkčnost a krása mohou být v harmonii. Stejně jako LAUFEN PRO. Program postavený na jednoduchém geometrickém tvaru obdélníku přináší do koupelny maximální funkčnost a jasnou estetiku. LAUFEN PRO dále ukazuje, že dobrý design nemusí být drahý. Současný průmyslový design totiž může být, pokud je dobře připraven, přitažlivý pro oko i pro vaši kapsu.
[/tab]
[/tabs]


 

podobné: