Koupelnový nábytek

Série SR

Koupelnový nábytek série “R” je ručně vyrobený, jeho základem je rámová konstrukce z masivního teakového dřeva s tradičními, řemeslně zpracovanými detaily a přírodním hebkým povrchem.

koupelna v loznici umyvadlo

Název „R“ pro jednu z typových řad koupelnového nábytku není zvolen náhodou. „R“ je počáteční písmeno slova rám a rám je základním konstrukčním elementem truhlářského řemesla již od dob staré egyptské říše. Dá se tedy říci, že byl prověřen časem. Musím, ale začít trochu ze široka. Dnešní výroba nábytku je v převážné míře průmyslová. Tedy konstrukce a vlastní návrh nábytku se maximálně snaží přizpůsobit možnostem strojů a tak se z nábytku stávají vlastně jen různě smontované desky, které nejsou ani sklížené, ale jen sešroubované. Původní konstrukce nábytku se někam vytratila. Všichni teď můžeme mít novou skříňku každý rok, ale domnívám se, že jsme také o něco ochuzeni. Věci ztrácejí cenu a tak se skříňka brzy okouká, vyhodí a koupí se nová.

Našim výrobkům opět  vracíme cit z původního řemesla a přírodního materiálu, i když v současném pojetí. Koupelnový nábytek  je vyrobený ručně, jeho základem je klížená, rámová konstrukce z masivního teakového dřeva s tradičními, řemeslně zpracovanými detaily a povrchem ponechaným v hladkém, surovém provedení.

 

podobné: